Roczna szkoła naturopatii

Roczna Szkoła Naturopatii to kurs składający się z 12 modułów przybliżających najistotniejsze zagadnienia z zakresu naturoterapii. Kurs daje możliwość nauki zarówno na poziomie  teoretycznym jak  i praktycznym, co gwarantuje solidne i odpowiedzialne przygotowanie do pracy z człowiekiem w przestrzeniach gabinetowych. Roczna Szkoła to możliwość pozyskania zupełnie nowej wiedzy i uzyskanie całkowicie nowego zawodu lub rozwijania pasji i aktualnie posiadanych umiejętności w tematyce terapii naturalnych. Naszą rolą jest przygotowanie naszych absolwentów do samodzielnej pracy zgodnie z prawami i obowiązkami naturopaty, z jak największym uwzględnieniem dobra klienta i poszanowaniem jego zdrowia oraz życia.

Co nas wyróżnia?

Stawiamy na jakość!

Nasi wykładowcy to najlepsi praktycy w swojej profesji. Reprezentowana przez nich wiedza jest na poziomie mistrzowskim, a praktyczne umiejętności gabinetowe wykorzystują w codziennym życiu zawodowym. Nasze Centrum Naturopatii jest placówką oświatową wpisaną do RSPO oraz RIS, która jest nadzorowana przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Materiały do nauki w formie prescriptum oraz skryptów to skarbnica wiedzy w temacie.

Nie idziemy na skróty!

Nasz autorski i wyjątkowy program nauczania zawiera najważniejsze zagadnienia programowe w zawodzie naturopaty. Poza tym każdy moduł zawiera unikalne i praktyczne metody oraz terapie naturoterapeutyczne, które wzbogacają w sposób wyjątkowy umiejętności i możliwości pracy każdego terapeuty. Dostarczamy możliwość rozwoju oraz wsparcie w dalszej drodze zawodowej.

Tylko rok dzieli Cię od zdobycia zawodu przyszłości!

Nauka w naszej szkole trwa dokładnie dwanaście miesięcy i zawiera się w 12 zjazdach weekendowych (piątek -sobota) co miesiąc we Wrocławiu. Pełny kurs zawiera 324 godziny wspólnej nauki. Po każdym module otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo, a na koniec zaświadczenie o zakończeniu kursu zgodnie z rozporzadzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

Nie musisz mieć wykształcenia medycznego - nauczymy Cię wszystkiego!

Naszą ofertę kierujemy do każdego człowieka, który pragnie rozpocząć lub rozwinąć swą przygodę z naturopatią. Wykształcenie medyczne lub pokrewne nie jest wymagane. Nasz autorski program nauki zawiera nie tylko tematykę poszczególnych modułów, ale także materiał rozszerzony o  wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Ucząc się u nas masz możliwość pracy z człowiekiem praktycznie od razu!

Nie musisz czekać do zakończenia szkoły. Podczas kolejnych zjazdów otrzymujesz wiedzę oraz umiejętności, które umożliwiają praktykowanie we własnym zakresie i w swojej pracy. Po ukończeniu nauki otrzymujesz możliwość stworzenia własnego gabinetu z narzędziami do pracy w bardzo szerokim spektrum.

Możesz zdać państwowy egzamin zawodowy!

Po zakończeniu szkoły masz możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego by zyskać prawo wykonywania zawodu naturopata. Każdy absolwent otrzyma taką możliwość by stanąć przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej i uzyskać uprawnienia zawodowe. Zakres tematyczny zawarty w programie szkoły obejmuje wyczerpująco zagadnienia egzaminacyjne zarówno w teorii oraz praktyce.

Profesjonalnie i bezpiecznie!

Otrzymasz wszelkie potrzebne materiały piśmiennicze, medialne oraz praktyczne by przyswoić temat i wykorzystać go w pracy z klientem oraz zdać egzamin. Weźmiesz udział w dodatkowo certyfikowanym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu szkoły będziesz objęty wsparciem Centrum. Każdy absolwent będzie miał możliwość udziału w kursach doszkalających organizowanych przez Centrum z pierwszeństwem udziału i zniżką co najmniej 10% (w zależności od kursu).

Nie ma nudy!

Każdy zjazd i spotkanie prowadzimy w kameralnym i starannie dobranym gronie. Staramy się stworzyć jak najbardziej przyjazną i bezpieczną atmosferę sprzyjającą nauce i komfortowi pracy. Nasza sala szkoleniowa jest doskonale wyposażona i dostosowana do szkoleń w tematyce medycznej i paramedycznej.

Znamy ten zawód od podszewki!

Założycielami placówki są mistrzowie naturopatii od dawna ściśle i praktycznie związani z zawodem naturopaty. Wszyscy pracują czynnie gabinetowo, więc poznają na bieżąco potrzeby i wymagania zawodu. Agnieszka Sanecka – Dąbrowska jest także członkiem komisji egzaminacyjnej w zawodzie Naturopata katowickiej Izby Rzemieślniczej. Naszą dewizą jest profesjonalizm i rozwój.

Najczęstrze pytania

Komu dedykowana jest Roczna Szkoła Naturopatii?

Adresatami oferty naszej szkoły jest każdy, komu bliski jest temat życia w zgodzie z naturą oraz wsparcie i profilaktyka zdrowia człowieka, w oparciu o naturalne metody terapeutyczne.

Ile czasu muszę poświęcić na naukę?

Nauka trwa równy rok. Odbywa się w formie 12 zjazdów co miesiąc.

Co uzyskam przez ten rok?

Wiedza oraz umiejętności nabyte podczas nauki umożliwiają prowadzenie własnej praktyki gabinetowej. Po zdanym egzaminie państwowym otrzymuje się uprawnienia zawodowe.

Ile wynosi inwestycja?

Wpisowe (bezzwrotne) wynosi 400 zł. Czesne wynosi 1500 zł/miesiąc (12 m-cy). Cena obejmuje udział w kursie, wszystkie materiały i pomoce naukowe, certyfikaty i zaświadczenia, przerwy kawowe. Ponadto każdy absolwent ma możliwość udziału w kursach doszkalających organizowanych przez Centrum z pierwszeństwem udziału i zniżką co najmniej 10% (w zależności od kursu).

Jaka jest tematyka poszczególnych modułów i kto je prowadzi?

1 – Podstawy terapeutyczne pracy naturopaty.

Prowadzący:

Agnieszka Janowska

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Prowadzący:

zespół 4 Help VR CZ

 

2 – Wstęp do medycyny chińskiej. Dietetyka i Fitoterapia

Prowadzący:

dr Karolina Liliana Kubas

 

3 – Kinezjologia – ciało /emocje / energetyka. Test mięśniowy – rozmowa z ciałem na co dzień.

Prowadzący:

lek. med. Dorota Kalwajt

 

4 – Akupunktura dystalna.

Prowadzący:

Michał Urgacz

 

5 – Refleksoterapia stóp i dłoni. Sensytywność w terapii z pacjentem. Aromaterapia.

Prowadzący:

Grzegorz Ognios Zielonko

6 – Bioenergoterapia. Biomasaż. Radiestezja

Prowadzący:

Agnieszka Sanecka-Dąbrowska

 

7 – Osteopatia czaszkowo -krzyżowa. Dotyk kwantowy

Prowadzący:

Marcin Pochojka – osteopata

 

8 – Terapia wisceralna z elementami starosłowiańskiego masażu brzucha

Podstawy terapii manualnej. Mobilizacje stawowe.

Prowadzący:

Jacek Dąbrowski

 

9 – Starosłowiańskie i azjatyckie tradycyjne zabiegi oczyszczające z użyciem pijawek lekarskich. Zastosowanie baniek ogniowych i moksybucja w naturoterapii i profilaktyce zdrowia

Prowadzący:

Patrycja Adamek

 

10 – Masaż klasyczny i energetyczny

Dźwiękoterapia z zastosowaniem kamertonów

Prowadzący:

Daria Szmyt

 

11 – Medytacja i praktyki uważności jako skuteczne narzędzia terapeutyczne.

Prowadzący:

Dorota Mrówka

Biorezonans w ujęciu teoretycznym i praktycznym – wykorzystanie w metodach pomiarowych obciążeń organizmu oraz różne formy terapii częstotliwościowych.

Prowadzący:

Małgorzata Kamińska

 

12 – Psychosomatyka. Arteterapia i choreoterapia.

Prowadzący:

Agnieszka Sanecka-Dąbrowska

Jakie są terminy zjazdów?

Terminy poszczególnych modułów:

 

 1.  6-8 września 2024 r.
 2.  4-6 października 2024 r.
 3.  8-10 listopada 2024 r.
 4.  13-15 grudnia 2024 r.
 5.  10-12 stycznia 2025r.
 6.  7-9 lutego 2025 r.
 7.  7-9 marca 2025 r.
 8.  4-6 kwietnia 2025 r.
 9.  9-11 maja 2025 r.
 10.  13-15 czerwca 2025 r.
 11.  4-6 lipca 2025 r.
 12.  29-31 2025 r.